Met de functie voor automatische suggesties kun je je zoekresultaten snel verfijnen doordat mogelijke overeenkomsten wordt voorgesteld terwijl je typt.
Wil je liever persoonlijk advies bij de aanschaf van de iPhone 12? Ga dan langs één van onze Vodafone winkels of bel ons via 0800-0560 (gratis). We helpen je graag!
Levertijd Als je bestelt wil je natuurlijk ook weten wanneer je de iPhone ontvangt. Vanaf 23 oktober mogen de eerste toestellen geleverd worden. Klanten die als eerste besteld hebben, ontvangen ook als eerste het toestel. Je wordt per sms op de hoogte gehouden worden van je bestelling. Bekijk meer informatie over de levertijden van iPhone 12. We plaatsen, indien beschikbaar, in dit topic ook actuele updates over de status van levertijden.
Levering Na je bestelling ontvang je meer informatie over de levertijd van je toestel. Heb je verlengd? Dan sturen we een e-mail zodra de bestelling is verstuurd. Daarin staat ook een Track & Trace nummer waarmee je de status van de bestelling kunt volgen.
Bij nieuwe aansluitingen ontvang je een e-mail om een leverafspraak te maken (i.v.m. identiteitscontrole) zodra de voorraad voor jouw bestelling is gereserveerd. In geval van een bestelling met nummerbehoud wachten we op goedkeuring van je huidige provider. Daarna plannen we pas een leverafspraak.
Bestelling wijzigen Afhankelijk van de status van je bestelling kun je eventueel nog een aanpassing doen. Hiervoor neem je contact op met 0800-0560 (optie 1). Een wijziging van je bestelling kan wel betekenen dat er een langere levertijd gaat gelden.
Aanvullende informatie Mis je relevante informatie in dit topic? Of heb je zelf nog aanvullingen? Laat het ons weten in de reacties of open je eigen topic. De Community gaat graag met je in gesprek!
Twijfel je nog of je gaat bestellen? Of wil je in gesprek met andere Apple fans over de nieuwe iPhone 12 modellen? Bekijk dan eens het iPhone 12 - Ervaringen & Discussie topic.
Eerdere updates
Update 23 oktober 15:30 uur Goed nieuws! Vandaag zijn de leveringen van de eerste pre-orders gestart. We begrijpen dat er de afgelopen week wat onduidelijkheden waren over de orders. Onze excuses hiervoor. We zijn hard aan het werk om te zorgen dat iedereen toch de gewenste iPhone zo snel mogelijk in bezit heeft. We zijn hierbij ook afhankelijk van de voorraad die Apple ons levert. Informatie over de levering van jouw iPhone wordt gecommuniceerd via sms. Zodra jouw levering klaarstaat ontvang je een Track & Trace code.
Heb je een vraag? Laat het ons weten in dit topic, dan helpen we je zo goed mogelijk.
Update 27 oktober 10:45 uur. Goed nieuws! De website is aangevuld met de specifieke levertijden per type toestel én besteldatum.
Update 27 oktober 12:00 uur. Helaas is aan ons de verkeerde informatie doorgegeven over de levering van de iPhone's. De pagina is weer aangepast. Het gaat om de leverdata voor bestellingen vanaf vandaag, niet vóór vandaag. Zowel klanten die eerder hebben besteld als vanaf vandaag worden op de hoogte gehouden per sms. Mijn excuses voor de verwarring!
Update 29 oktober 17:00 uur We begrijpen dat er behoefte is aan duidelijkheid. Welke informatie is nu leidend voor de levertijd van jouw iPhone?
Heb jij een bestelling gedaan én al een sms met informatie over de levering ontvangen? Dan is deze leidend. De informatie uit de sms is dus voor jou de correcte en enige leveringsinformatie die geldt.
Heb je besteld en nog geen sms ontvangen? Kijk dan op www.vodafone.nl/levertijd voor jouw verwachte leverdatum. Let op: dit is een verwachte leverdatum. Ook hier geldt dat de informatie in de sms die je gaat ontvangen uiteindelijk leidend is.
Uiteraard willen wij ook graag iedereen zo snel mogelijk blij maken met de nieuwe iPhone 12. Maar, we zijn zoals elk jaar afhankelijk van de leveringen die we van Apple ontvangen. Voor sommige toestellen geldt een langere wachttijd dan waar we op gehoopt hadden.
Update 4 november 11:00 uur
Bedankt voor het aanleveren van de voorbeeldnummers gisteren. We zijn aan het onderzoeken waarom een aantal van jullie geen sms heeft ontvangen. Het lijkt wellicht ontzettend simpel om jullie nu een sms te sturen met daarin de verwachte leverdatum. Helaas is dit niet het geval. De sms'jes worden gestuurd door een geautomatiseerd systeem dat gekoppeld is aan het bestelsysteem. Door hier veranderingen in aan te brengen kan dit als gevolg hebben dat jullie verkeerde sms'jes gaan krijgen en dat willen we uiteraard voorkomen.
Zodra er een update is, plaatsen we deze weer in dit topic.
Update vrijdag 6 november 14:00 uur
De tweede pre-order periode voor de iPhone 12 Mini en de iPhone 12 Pro Max is ook gestart! Daarnaast is de iPhone 12 en de iPhone 12 Pro natuurlijk ook nog steeds te bestellen via onze webshop.
Update 12 november 11:30 uur Naar aanleiding van jullie feedback, én het intern aankaarten van de verschillende issues die in dit topic besproken zijn, hebben we nu een update over de levertijden voor zowel voor als na 21 oktober, per model. Zie onderstaande tabel voor een verwachting van de levertijden. Dit is een indicatie op basis van de informatie die we van Apple ontvangen. Zodra jouw toestel daadwerkelijk verzonden wordt, ontvang je van ons een Track& Trace code.
Update 17 november 15:00 uur We hebben de meest recente informatie over de levertijden als tabel in een bijlage toegevoegd aan dit topic. Het zijn de verwachte levertijden per type toestel en besteldatum voor alle verkrijgbare modellen van de iPhone 12.
Update 24 november 13:58 uur We hebben de meest recente informatie over de levertijden aangepast en aan de bijlage toegevoegd aan dit topic. Het zijn de verwachte levertijden per type toestel en besteldatum voor alle verkrijgbare modellen van de iPhone 12.
Update 9 december 11:00 uur We hebben de meest recente informatie over de levertijden aangepast en aan de bijlage toegevoegd aan dit topic. Het zijn de verwachte levertijden per type toestel en besteldatum voor alle verkrijgbare modellen van de iPhone 12.
Update 21 december 12:00 uur We hebben de meest recente informatie over de levertijden aangepast en aan de bijlage toegevoegd aan dit topic. Het zijn de verwachte levertijden per type toestel en besteldatum voor alle verkrijgbare modellen van de iPhone 12.
Update 29 december 12:00 uur We hebben de meest recente informatie over de levertijden aangepast en aan de bijlage toegevoegd aan dit topic. Het zijn de verwachte levertijden per type toestel en besteldatum voor alle verkrijgbare modellen van de iPhone 12.
Update 5 januari 16:00 uur We hebben de meest recente informatie over de levertijden aangepast en aan de bijlage toegevoegd aan dit topic. Het zijn de verwachte levertijden per type toestel en besteldatum voor alle verkrijgbare modellen van de iPhone 12.
Rare gang van zaken. Mensen die op 19-20 oktober hebben besteld hebben afgelopen week het toestel ontvangen. Ik heb op 21 oktober opnieuw besteld en heb een sms met levering week 47. ( Pro 128gb zwart)
VF beweerde dat wie als eerste besteld het ook als eerste ontvangt… niet dus.
Rare gang van zaken. Mensen die op 19-20 oktober hebben besteld hebben afgelopen week het toestel ontvangen. Ik heb op 21 oktober opnieuw besteld en heb een sms met levering week 47. ( Pro 128gb zwart)
VF beweerde dat wie als eerste besteld het ook als eerste ontvangt… niet dus.
Haha lkkr voor je!
Ik snap dit antwoord niet zo goed Niek?
Ik wel, hij gunt andere mensen geen nieuwe iPhone, want hij moet er als eerste 1 krijgen en dan pas wij. Dit is voor hem de spreekwoordelijke deksel op je neus krijgen.
Maargoed, Goed om te zien dat jullie het toestel allemaal binnen hebben. Is er hier nog vodafone support aanwezig die ff kan checken of het bij mij een beetje opschiet?
@Jansen2020 Jammer dat je het hier uitvecht. Misschien contact opnemen met de Vodafone klantenservice? Ik heb een andere iPhone 12 Pro bij Tele2 besteld en daarvan is de levering ook ineens opgeschoven. Echt balen. En over communicatie hebben we het al genoeg gehad… Succes met wachten.
Ik ben naar de winkel gegaan om te vragen of ze hem al binnen hadden aangezien gisteren de status verzenden er al stond, blijkt dat ze vergeten waren te bellen ? heb hem wel nu binnen!
@Steven Vodafone , misschien kun jij duidelijkheid verschaffen? Heb deze week een SMS ontvangen dat het toestel in week 49 pas geleverd wordt. Vanmorgen even contact gehad met de klantenservice en daar vertelde ze me dat het toestel maandag of dinsdag geleverd wordt? Wat is nu juist?
Zelfde sms gehad. iPhone zou week 46 geleverd worden. 23-10 besteld. Vanmorgen gebeld en online contact gehad bestelling komt pas tussen 7 en 20 december. Lekker zuur weer als de bestelling eerst tussen 17 en 30 nov zou komen....
@CynthiaRis Bij precies hetzelfde maar dan bij Tele2. Zou rond 23 november komen en nu pas december. Dus niet alleen hier bij Vodafone. Wel enorm balen voor mijn vrouw. . Ik heb gelukkig gisteren de Max viaVodafone binnengekregen. Succes met wachten, of proberen elders te kopen...
Bizar dat VF vandaag SMSjes gaat versturen met de melding van bezorging in week 46. PostNL werkt morgen niet! ? Vervolgens krijg je een melding dat het medio december wordt… gekkenhuis ?( als je na 21 oktober hebt besteld). Ik voel me net of ik bij Tele2 zit...
Does anyone received their Iphone 12 Pro 128 GB Golds ? I received mine pacific blue 1.5 weeks ago but my wife’s Gold preorder still not delivered. We ordered at 18.10.2020…
Iphone 12 pro 128 gb Blauw besteld op 24 oktober, gister sms ontvangen dat de telefoon deze week binnenkomt. Wilde de status checken uit de bestellingsmail, doet de link hiervan het niet...
16 okt besteld sms gehad dat ie in week 45 komt nog niks gehad ook geen mail dat het langer duurt , dus ik zou er maar niet op rekenen als ik jou was
Was het niet zo dat Belsimpel wel voorraad had omdat ze het uit de UK laten importeren? Vorig jaar was dat wel het geval en toen gaven ze een extra NL adapter bij.. maar omdat dat nu niet nodig is, vermoed ik dat ze ook gewoon hun voorraad bij de UK vandaan halen.
Nou, week 47, week van de waarheid. Wat betreft belsimpel.. ik heb ook ooit begrepen dat zij uit het buitenland halen. Maar dan nog mag dat voor een bedrijf als Vodafone geen excuus zijn lijkt mij. Het is dat ik een goede korting krijg en extra gb via Vodafone. Anders had ik allang bij belsimpel mijn telefoon besteld.
@Luna87 ik ga hier achteraan voor je. Zodra ik meer weet, laat ik dit weten.
Moderator edit 16-11 10:40 uur: de pagina wordt spoedig bijgewerkt met de levertijden. Zodra de pagina bijgewerkt is, zullen wij ook de tabel in dit topic aanpassen. In de tabel vind je de meest recente informatie over de levering.
Hier ook al meerdere keren contact gehad met Vodafone. Via twitter, via de app en via de telefoon. Iedereen zegt wat anders, maar eigenlijk komt het er op neer dat niemand iets weet.
Niks ontvangen over eventuele verlate levering. Terwijl de sms over levering wel ontvangen is (dat de telefoon zou komen). Mevrouw aan de telefoon wist ook niet hoe dat kon “ja misschien komt de telefoon wel, misschien niet”. 0 updates of communicatie aan de kant van Vodafone. Persoonlijk niet wat ik gewend ben, normaal altijd echt wel goed geregeld. Ook ik zit er helaas aan te denken om over te stappen.
Wat ik VF vooral kwalijk neem is dat door de chaos er willekeurig wordt geleverd. Er zijn mensen die voor 21 oktober hadden besteld hebben nog niets ontvangen terwijl mensen die na 23 oktober hebben besteld wel ! Dat is dus chaos in de order administratie en geen zicht meer in wie in de rij staat. Daarom blijven bellen en klagen anders ben je na 7 december aan de beurt! ?
Lijkt het jou leuk om producten en diensten van Vodafone te testen? Word
dan onderdeel van het Community Testpanel. Over het Testpanel Als lid
van het testpanel kan je uitgenodigd worden om mee te doe...