1
Vraag
2
Reacties
RodeGroot

Gedreven Ontdekker
  • 8Posts
  • 0Oplossingen
  • 1Likes

Slecht bereik in huis (nooit gehad)

Helaas  heb ik moeten vaststellen dat het bereik met mijn mobiel erg slecht is bij mij thuis.
Ik kan de beller niet verstaan.

Nog even ter extra info; ik gebruik de samsung s24 ultra met een unlimited familie abonnement. (3 gebruikers) welke hetzelfde ervaren.

Met mijn vorige telefoon was dit niet of iig veel minder dat het niet opviel.

 

Naar aanleiding van dit problemen en het het einde van mijn abonnement wil ik waarschijnlijk overstappen naar KPN met tevens mijn ziggo abonnement.

 

Ik hoop dat iemand van Vodafone mij kan helpen, zodat het telefoneren binnenkort probleemloos en zonder kraken,wegvallen kan laten plaatsvinden en mij misschien kan over praten om te blijven.


Hierbij een screenshot geplaatst, zodat je kunt zien dat het bereik niet goed is.

Oplossing

Geaccepteerde oplossingen
Jamyla
Community Moderator
Community Moderator
  • 147Posts
  • 28Oplossingen
  • 41Likes

Dankjewel voor de concrete informatie @RodeGroot 

Helaas lijkt het probleem dan echt de netwerkdekking binnenshuis te zijn, en die kunnen we helaas niet garanderen 😞 

Ik snap dat dit ontiechelijk rot is als je thuis niet bereikbaar bent. Maar er zijn wel factoren die het signaal naar binnen kunnen verstoren, en dat kan onze netwerkcrew niet fixen.

Zolang het buitenshuis wel werkt, is het netwerktechnisch gezien goed. 

Bekijk in context

17 Reacties 17
Energieboy
Expert
Expert
  • 12421Posts
  • 3588Oplossingen
  • 3252Likes

Hi @RodeGroot 
Altijd vervelend om geen bereik te hebben, zeker als je thuis bent Maar daarvoor bestaat 4G over Wifi en daarmee kan je dan binnen in huis je bereik verbeteren. Bij een goed geïsoleerd huis komt dit wel vaker voor, maar ook in grote gebouwen. Dat is is bij elke provider, misschien bij de een iets minder goed dan bij de ander, maar ze hebben er allemaal last van. Het kan overigens wel dat je voorheen geen last had. Ander toestel of toch net wel prima bereik bij een andere provider. Dat is echt altijd een probleem geweest en is niet op voorhand te zien, of te weten. Ook niet als je bij Vodafone komt, of een nieuw toestel neemt, wat in jou geval is. Test anders nog eens met je oude toestel, hoe het dan is. Gewoon even ter informatie voor Vodafone, misschien hebben ze iets aan deze informatie. 

Of Vodafone je laat overstappen dat weet ik niet, aangezien ze 4G over Wifi uitgeven en je waarschijnlijk buiten wel gewoon bereik hebt. Iemand van Vodafone kijkt met je mee en zal je klacht dan waarschijnlijk doorsturen naar de juiste afdeling en die zullen dan beslissen wat ze met je abonnement gaan doen. Heb nog even geduld, iemand van Vodafone helpt je verder. 

 

⚠️Zorg wèl dat uw Persoonlijke Informatie in uw profielinstellingen staan, dan weten Vodafone-moderators wie u bent en waar u woont. Het spreekt voor zich dat deze informatie alleen zichtbaar is voor medewerkers van Vodafone. Uw Persoonlijke Informatie kunt u HIER invullen.

 

Dennis
Community Moderator
Community Moderator
  • 41Posts
  • 25Oplossingen
  • 3Likes

Olá @RodeGroot en welkom op de Vodafone Community!

 

Wanneer de verbinding te wensen overlaat, dan is het belangrijk om altijd na te lopen hoe de dekking in de omgeving is. Doe dat via onze dekkingskaart! Biedt dat geen antwoord?

 

Met onze probleemoplosser los je het snel op. Doe de Network Check! Heb je daarmee alle veel voorkomende oorzaken uitgesloten, open dan aan het eind van de check de chat. Dan maakt een collega een netwerkcase voor je aan om het in onderzoek te nemen. Daarna neemt een gespecialiseerde afdeling het over. Je kan de updates van die case dan volgen in de MyVodafone omgeving. Veel succes!

Energieboy
Expert
Expert
  • 12421Posts
  • 3588Oplossingen
  • 3252Likes

Wel jammer @Dennis, dat je het niet even op wil pakken voor de klant. Het gaat hier niet om een buiten dekking, maar binnen huis. Nu weet ik wel dat jullie voor in huis geen netwerk controle kunnen doen maar voor er buiten wel. Voorheen was de community juist om mensen te helpen maar als het doorsturen nu de regel is, dan kan ik dat ook melden 🙂

Ik hoop dat je er samen met Vodafone uit komt @RodeGroot en dat ze je kunnen helpen bij de probleemoplossers 😊

Jos
Community Moderator
Community Moderator
  • 47Posts
  • 9Oplossingen
  • 24Likes

Helemaal mee eens, binnenshuis is een lastige en is dat niet op te nemen in onze dekkingskaart of netwerkgarantie. Jouw antwoord is hierin de sterkste tip voor om bellen via wifi in te zetten! 

@RodeGroot hoe gaat het nu als je de tip van @Energieboy inzet? 

RodeGroot
topicstarter
Gedreven Ontdekker
  • 8Posts
  • 0Oplossingen
  • 1Likes

Thnx voor je hulp en bijstand. Helaas heeft het veranderen van netwerk in de telefoon niet geholpen. Via WiFi bellen ben ik van mening dat dat niet van deze tijd is. Aanzetten als ik thuis ben en als ik uit huis ga weer uitzetten.

Je zou toch verwachten dat dit netwerk anno 2025 wel sterk genoeg moet zijn. (Overigens mijn huis is uit 1974 waarbij de isolatie niet anno 2025 is 😉)

RodeGroot
topicstarter
Gedreven Ontdekker
  • 8Posts
  • 0Oplossingen
  • 1Likes

Dankjewel Dennis voor je reactie.

Helaas doet de dekkingskaart het niet via de site.

Bellen over WiFi is volgens mij niet echt anno 2025 toch? Mijn woning is uit 1974 waarbij de isolatie niet anno 2025 is.

Ik vermoed dat er meer aan de hand is mbt het netwerk. Kennissen met een andere netwerk (kpn) hebben we goed (vol) bereik.

Ik zal de netwerk check gaan invullen met de hoop dat er iets gevonden wordt.

 

Alvast bedankt!!

RodeGroot
topicstarter
Gedreven Ontdekker
  • 8Posts
  • 0Oplossingen
  • 1Likes

Hoi Jos,

Lees mijn reacties hierboven.

RodeGroot
topicstarter
Gedreven Ontdekker
  • 8Posts
  • 0Oplossingen
  • 1Likes

De netwerk check werkt helaas ook niet. Ik blijf in een loop hangen waarbij ik continu dezelfde antwoorden moet geven en er geen chat gestart word.

Energieboy
Expert
Expert
  • 12421Posts
  • 3588Oplossingen
  • 3252Likes

Ik denk dat er een misverstand is over 4G over Wifi. @RodeGroot, je schrijft: "Aanzetten als ik thuis ben en als ik uit huis ga weer uitzetten." Maar dat hoeft natuurlijk niet, dit doet je toestel volledig automatisch en daar merk je niets van. Alleen dat je beter bereik in huis hebt. Dat dit niet van deze tijd is, is dan ook niet helemaal waar. Juist in deze tijden, omdat huizen/bedrijven enz steeds beter geïsoleerd zijn. Het kan best zijn dat je bij een andere provider beter bereik hebt maar daar is dus 4G over Wifi voor gekomen zodat iedereen bereik kan hebben. Uiteraard zijn er altijd wel uitzonderingen, misschien ook zo bij jou.

Oh jee, de netwerk check werkt niet, dat hoor ik wel vaker. Heb je alle koekjes geaccepteerd van Vodafone? Welke browser gebruik je? Ik heb safari en dan is de controle een ellende en dan pak ik liever een andere browser zoals Chrome of zo. Ik weet natuurlijk niet welke jij gebruikt, dit is mijn tip, mocht je ook safari gebruiken 🙂 - Dat de chat niet start kan aan je koekjes liggen want bij het niet volledig accepteren van de koekjes krijg ik ook geen chat te zien.

Het gaat allemaal niet zoals je wil en als het begint te kriebelen dan ga je alleen meer krabbelen en dat is natuurlijk ook niet de bedoeling. Vodafone zal toch een case aan moeten maken en dat iemand er even naar kijkt. Pas dan ben je er meer mee geholpen, denk ik. Maar goed, ik laat het aan Vodafone over, ze zullen je vast nog wel even contacten na je berichten. Succes en ik hoop dat er iets positiefs uit komt.

Marco
Community Moderator
Community Moderator
  • 122Posts
  • 23Oplossingen
  • 25Likes

Goedemorgen @RodeGroot, bellen via Wi-Fi is juist een optie die uitgevonden is om de problemen die jij aangeeft tegen te gaan.

Om te activeren op jouw Samsung Galaxy volg je deze stappen:

 - Tik op 'telefoon' op je homescreen
 - Tik rechtsbovenin op de 3 puntjes
 - Tik op 'Instellingen'
 - Schakel 'Bellen via Wi-Fi in
 - Zet 'Voorkeur voor bellen' op 'Voorkeur Wi-Fi'

 

Deze optie gaat automatisch aan en uit als je thuis bent of juist vertrekt. Je zult direct na het wijzigen van deze optie merken dat bellen niet meer kraakt. 😉

Kijk ook op de website van Samsung voor meer informatie.

RodeGroot
topicstarter
Gedreven Ontdekker
  • 8Posts
  • 0Oplossingen
  • 1Likes

Hoi Marco.

 

Dank voor je bericht.

Ik ga het uitproberen.

Als ik meer weet en dit geprobeerd heb laat ik dit weten.

 

 

RodeGroot
topicstarter
Gedreven Ontdekker
  • 8Posts
  • 0Oplossingen
  • 1Likes

@Marco @Energieboy 

Gister de test gehad.

Mijn telefoon stond ingesteld zoals @Marco had omschreven. Ik werd gebeld door een collega toen ik in huis was. Ik moest vervolgens het huis uit tijdens het telefoneren en was nog geen 5 a10 meter van/uit huis en de verbinding verbrak. Terugbellen lukte niet want mijn verbinding was zoek. (Kon geen verbinding maken met het Vodafone netwerk). Ik moest vervolgens Vodafone zelf selecteren om weer gekoppeld te worden aan het net werk. Ik vermoed toch dat er meer aan de hand is met het netwerk hier in de buurt.

Energieboy
Expert
Expert
  • 12421Posts
  • 3588Oplossingen
  • 3252Likes

Hoe de verbinding bij jou in de omgeving is, dat kan Vodafone voor je controleren. Maar ik denk niet dat het daar aan ligt want je zegt dat je Vodafone zelf moest selecteren om weer bereik te hebben. Je kan je mobiel netwerk gewoon op automatisch laten staan, daar hoef je helemaal niets aan te doen en dan heb je, als het goed is, buiten gewoon normaal bereik. Dit heeft verder ook niets te maken met 4G over Wifi, dat is heel iets anders. Ik neem aan, want dat is me nu niet duidelijk uit dit verhaal, dat je binnen in huis wel gewoon goed bereik had en dat je naar buiten moest omdat dit gewoon moest, niet omdat je nu binnen slecht bereik had? Is het wel zo, dan ligt het aan je Wifi sterkte in huis, die heb je dan niet goed op orde. Ja sorry, die kan ik dan de schuld geven omdat die het niet goed mogelijk maakt dat je dan 4G over Wifi kan gebruiken (splits 2,4 GHz en 5 GHz, mochten deze samen zijn). Dan ligt het echt aan je Wifi, mocht het binnen nu ook slecht zijn geweest.

Is het omdat je naar buiten moest omdat het gewoon moest, dan zou het kunnen zijn dat je toestel niet op automatisch netwerk zoeken staat. De overgang bij mij was vroeger prima via Vodafone, nooit last van gehad. Je vermoed toch dat er meer aan de hand is, en dat zou best eens kunnen. Maar dat heeft niets met je begin vraag te maken, want daar ging het over binnen in huis en nu heb je er buiten last van. En buiten is natuurlijk wel te melden via de Netwerk Controle van Vodafone. 

Jamyla
Community Moderator
Community Moderator
  • 147Posts
  • 28Oplossingen
  • 41Likes

@RodeGroot 

Is het voor jou mogelijk eens een kruistest uit te voeren? Daarmee bedoel ik je Vodafone simkaart in een ander toestel ( tijdelijk ) en schakel op dat toestel wifi uit, Vodafone AAN, en loop dan eens tijdens een call naar buiten. Wat is dan je bevinding?

RodeGroot
topicstarter
Gedreven Ontdekker
  • 8Posts
  • 0Oplossingen
  • 1Likes

Als ik naar buiten ga dan gaat het qua verbinding beter/goed. Ook bij mijn vrouw is het in de woning slecht gesteld met de verbinding van de telefoon. (Zelfde netwerk) 

Andere telefoon is nagenoeg hetzelfde mbt de verbindingen.

Over dat bellen over WiFi wat ik deed (tip van bericht hierboven) ik liep uit mijn woning en ging uit de WiFi alleen de telefoon pakte niet automatisch het mobiele net. Dat moest ik dus zelf selecteren ook al staat deze op automatisch.

Jamyla
Community Moderator
Community Moderator
  • 147Posts
  • 28Oplossingen
  • 41Likes

Dankjewel voor de concrete informatie @RodeGroot 

Helaas lijkt het probleem dan echt de netwerkdekking binnenshuis te zijn, en die kunnen we helaas niet garanderen 😞 

Ik snap dat dit ontiechelijk rot is als je thuis niet bereikbaar bent. Maar er zijn wel factoren die het signaal naar binnen kunnen verstoren, en dat kan onze netwerkcrew niet fixen.

Zolang het buitenshuis wel werkt, is het netwerktechnisch gezien goed. 

Energieboy
Expert
Expert
  • 12421Posts
  • 3588Oplossingen
  • 3252Likes

Misschien nog een idee om uit te proberen, al weet ik dat het veel werk is. Maar ik dacht, heb je pas een nieuw toestel en zo ja, heb je dan alles met overzetten gedaan (van toestel naar toestel)? Als dit alles ja is, dan zou je eens een backup kunnen maken van je huidige toestel, daarna (als je zeker bent dat je een backup hebt) je toestel terug laten zetten naar fabrieksinstellingen en dan leeg beginnen met het toestel (dus nog niets installeren). En dan kijken of het wel werkt met 4G over Wifi en het naar buiten lopen (automatisch zetten op netwerk zoeken).

Oh wacht, wat je ook nog zou kunnen doen, dat werkt bij een iPhone nog wel eens, dat zijn je netwerkinstellingen resetten. Heb dat ook wel eens gehad met mijn iPhone, dat het netwerk niet lekker liep, en na een reset ging het weer stukken beter. Om niet gelijk je toestel leeg te halen is dit misschien ook een idee om eerst te proberen. Want het moet natuurlijk gewoon goed werken. Als je binnen bent pakt die je Wifi automatisch en wanneer je naar buiten gaat pakt hij het Vodafone netwerk. Waarom zou het bij veel mensen goed gaan en bij jou niet?! Ja toch 🙂 

E-mail notificaties
Aan Uit

Ontvang een update bij nieuwe reacties in dit topic.

Uitgelicht topic